O nás

Skupina Markíza je najvýznamnejšou televíznou a mediálnou skupinou pôsobiacou v Slovenskej republike. V súčasnosti ju tvorí šesť celoplošných televíznych staníc – TV Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI, Markíza KLASIK a Markíza International, pričom obchodne zastupuje tiež prémiové športové stanice Nova Sport 3 SK a Nova Sport 4 SK, ako aj českú televíziu Nova International.

Medzi najsilnejších hráčov patrí skupina Markíza aj v online prostredí, kde taktiež ponúka široké portfólio webových stránok a služieb - Markiza.sk, TVNOVINY.sk, mobilné aplikácie, HbbTV. Oficiálne profily svojich najsilnejších brandov má skupina Markíza založené na všetkých relevantných sociálnych sieťach.

Skupina Markíza prevádzkuje aj vlastnú streamovaciu službu Voyo, ktorá disponuje bohatou a pestrou ponukou slovenského, českého, ale aj zahraničného obsahu, najobľúbenejšími televíznymi reláciami a seriálmi v exkluzívnom predstihu pred ich odvysielaním v TV, živým vysielaním všetkých staníc skupiny Markíza, špičkovou športovou ponukou a originálnym prémiovým obsahom pod značkami Voyo Originál, Voyo Špeciál a Voyo Film.

Skupina Markíza každoročne organizuje aj množstvo eventov pre novinárov, klientov i širokú verejnosť.

Skupina Markíza je členom nadnárodnej spoločnosti CME, ktorá prevádzkuje televízne stanice v Bulharsku, Chorvátsku, Českej republike, Rumunsku a Moldavsku, na Slovensku a v Slovinsku a je jednou z vedúcich spoločností vo sfére médií a zábavy v rámci strednej a východnej Európy. CME zastrešuje 43 televíznych kanálov, a to bezplatných aj platených, a oslovuje celkovo 49 miliónov divákov. CME je súčasťou portfólia medzinárodnej finančnej a investičnej skupiny PPF.

Vďaka pestrej palete médií a masívnemu zásahu dokážeme našim klientom ušiť komunikačné riešenie na mieru a osloviť všetkých ekonomicky aktívnych obyvateľov Slovenskej republiky alebo pomocou cross-platformových riešení špecifickú cieľovú skupinu.

Naše portfólio

TELEVÍZIA

Televízne portfólio skupiny Markíza v súčasnosti tvorí šesť celoplošných televíznych staníc – TV Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI, Markíza KLASIK a Markíza International, pričom skupina Markíza obchodne zastupuje tiež prémiové športové stanice Nova Sport 3 SK a Nova Sport 4 SK, ako aj českú televíziu Nova International.

TV Markíza postavila svoju programovú stratégiu na najlepšej rodinnej zábave tak, aby odrážala kultúru Slovenska. Jej vysielanie odštartovalo 31. augusta 1996, zasahuje viac ako 92 % slovenských domácností a je jasným lídrom na slovenskom televíznom trhu.

TV Markíza je vlajkovou loďou televízneho portfólia skupiny Markíza, ktorá zahŕňa všetky televízne žánre. Jej programová štruktúra je zložená z prémiových produktov, akými sú napríklad lokálne vyrábané seriály, zábavné formáty a reality šou, ktoré sú mimoriadne obľúbené.

Okrem kvalitného, objektívneho a nestranného spravodajstva, aktuálnej publicistiky a lokálnych programov si TV Markíza zabezpečila exkluzívne vysielacie práva na množstvo populárnych amerických a európskych filmov a seriálov z produkcie veľkých medzinárodných štúdií vrátane Warner Bros., Sony Pictures, NBCUniversal a ViacomCBS.

Televízia Doma odštartovala 31. augusta 2009 a zameriava sa predovšetkým na ženské publikum s najlepším obsahom pre túto cieľovú skupinu. Ponúka špičkové zahraničné seriály, telenovely, relácie a filmy z celého sveta. Najväčšej diváckej obľube sa tešia turecké a latinskoamerické romantické seriály, ktoré Doma prináša ako jediná na slovenskom trhu.

Televízia Dajto bola spustená 20. augusta 2012. Jadro hlavného vysielacieho času tvoria atraktívne filmy pod brandom „večerné kino“, ktoré sú určené mladému a aktívnemu publiku. Dajto však ponúka aj akčné a komediálne seriály, slovenské skečové komediálne šou a prémiový športový obsah, ako je hokej, futbal, tenis a box.

Televízna stanica Markíza KLASIK odštartovala vysielanie 15. júla 2024. Na slovenské obrazovky sa vďaka nej vrátili osvedčené televízne značky, z ktorých mnohé nadobudli doslova kultový charakter. Divákom a diváčkam prináša poriadnu nádielku legendárnych seriálov a filmov, ale aj nezabudnuteľných televíznych šou. Markíza KLASIK ponúka najmä overené tituly zo zahraničnej produkcie, doplnené o klasickú slovenskú a českú televíznu zábavu. Zameraná je na cieľovú skupinu všetkých milovníkov televíznej klasiky, primárne vo veku od 35 do 64 rokov.

Nova International je prémiová stanica skupiny Nova vysielaná na Slovensku. Ide o medzinárodnú verziu najsledovanejšej českej stanice TV Nova. Slovenským divákom ponúka obdobnú programovú štruktúru ako televízia Nova v Českej republike, so všetkými programami vlastnej produkcie, pri ktorých spoločnosť disponuje právami na ich šírenie v zahraničí.

Sales house skupiny Markíza sa od 5. januára 2022 rozšíril o dve nové prémiové športové televízie Nova Sport 3 SK a Nova Sport 4 SK, ktoré na Slovensku aktuálne poskytujú najvýznamnejší operátori Telekom, DIGI Slovakia, Orange Slovensko, Skylink a freeSAT. Určené sú výlučne pre slovenský trh a umožňujú uspokojiť dopyt všetkých zadávateľov, ktorí svojou komunikáciou chcú zasiahnuť aktívnu, primárne mužskú cieľovú skupinu.

Nova Sport 3 SK a Nova Sport 4 SK ponúkajú predovšetkým prestížne európske futbalové súťaže na čele s Ligou majstrov UEFA. Ďalej vysielajú taliansku Seriu A, nemeckú Bundesligu a španielsku LaLigu. Ponuku dopĺňajú americká pretekárska séria NASCAR alebo juhoamerický Pohár osloboditeľov (Copa Libertadores).

Nova Sport 3 SK a Nova Sport 4 SK prinášajú okrem silnej športovej ponuky tiež bohatý sprievodný program, ktorý využíva aj najmodernejšie multifunkčné štúdio a tie najaktuálnejšie technológie.

Markíza KRIMI spustila vysielanie 6. júna 2022, zameriava sa na detektívne a kriminálne programy, najmä prostredníctvom špičkových zahraničných seriálov. Okrem známych titulov prináša Markíza KRIMI aj exkluzívne novinky a ďalšie prémiové seriály obľúbené po celom svete. Markíza KRIMI je zameraná najmä na mladšiu a aktívnu ženskú populáciu, ako aj na ženy v domácnosti.

ONLINE

Každý jeden deň sa u nás v Markíze zamýšľame nad tým, ako by sme mohli klientom dopomôcť k ešte účinnejšej a efektívnejšej komunikácií prostredníctvom našich mediálnych kanálov. Internet už dávno nie je iba príjemným imidžovým doplnkom, ale aj čoraz dôležitejším priestorom pre oslovenie zaujímavých cieľových skupín divákov. Samozrejme, televízia ostáva naším kľúčovým biznisom, ale s rovnakou pozornosťou a vášňou sledujeme najaktuálnejšie svetové trendy aj v oblasti nových médií a aplikujeme ich pri rozvoji nášho čoraz úspešnejšieho webového portfólia.

Televízny portál Markiza.sk ponúka najzaujímavejšie pikošky zo sveta celebrít, horúce lifestylové informácie, či exkluzívne rozhovory s obľúbenými osobnosťami TV Markíza. Návštevníci môžu nahliadnuť do zákulisia natáčania, využiť bezplatný videoarchív, alebo si pozrieť niektorú zo špeciálnych online relácií.

Spravodajský portál TVNOVINY.sk prináša každý deň aktuálne informácie z domova, zo zahraničia, aj zo sveta športu, najmä však množstvo exkluzívneho videoobsahu a prémiových článkov či reportáží. Každý týždeň ponúkajú tiež špeciálnu online politickú tolkšou Na telo PLUS a atraktívne videopodcasty pod brandom Markíza podcasty.

Aktuálne službu na Slovensku a v Česku využíva viac ako 570-tisíc predplatiteľov a patrí jej prívlastok najznámejšia streamovacia služba na Slovensku*, keďže v znalosti značky predstihla aj celosvetových gigantov, ako Netflix či HBO Max. Voyo patrí ku kľúčovým projektom digitálnej transformácie mediálnej skupiny CME na všetkých trhoch, kde pôsobí a je hrdým lídrom v tvorbe lokálneho obsahu medzi SVOD platformami na Slovensku.

Okrem obľúbených televíznych programov v predstihu ponúka používateľom prístup ku knižnici plnej filmov a seriálov z lokálnej i zahraničnej produkcie, kompletnej domácej futbalovej Niké lige a ďalším populárnym športovým prenosom – naživo aj zo záznamu, atraktívnym titulom pre deti či ďalšiemu prémiovému obsahu.

Voyo plánuje každý rok obsahovo rozvíjať aj tvorbu prémiových titulov pod značkami Voyo Originál, Voyo Špeciál či Voyo Film. V rôznych fázach príprav je hneď niekoľko formátov určených pre službu Voyo, pričom vo vývoji sú aj čisto slovenské projekty. Veľkému úspechu sa tešia aj reality šou, na čele so zoznamovacou šou Love Island.

*Zdroj: 2muse, Brand tracking, N=1 000, sept 2023

SOCIÁLNE SIETE

Nielen na televíznom trhu, ale aj v dynamicky sa rozvíjajúcom svete sociálnych sietí je Markíza suverénnym lídrom, ktorý udáva trendy. Aj na obrazovkách počítačov a mobilných telefónov ponúka pestrý a zaujímavý obsah.

Fanúšikovia na profiloch TV Markíza a jednotlivých projektov na Facebooku a Instagrame nájdu zaujímavosti zo zákulisia, rozhovory s protagonistami a tvorcami, živé vysielania alebo súťaže.

Korporátne informácie a aktuálne pracovné ponuky nájdu záujemcovia na oficiálnom profile skupiny Markíza na profesijnej sociálnej LinkedIn a najmä mladším cieľovým skupinám ponúkame zaujímavý obsah na čoraz populárnejšom TikToku. Naším najnovším počinom je založenie spravodajského účtu na TikToku.

Oplatí sa sledovať aj profily najobľúbenejšej slovenskej streamovacej platformy Voyo na Facebooku, Instagrame či YouTube, vďaka ktorým sú používatelia informovaní o najnovších filmoch, seriáloch, reality šou a športových prenosoch.

Televízia Markíza
Facebook
Instagram
TikTok
YouTube
Televízne noviny
Facebook
Instagram
TikTok
Voyo
Facebook
Instagram
YouTube

Prezrite si aktuálne newslettre a prezentácie, ktoré vám poskytnú ešte viac informácií a argumentov, prečo si na komunikáciu vašich kampaní zvoliť práve skupinu Markíza.

Reklamné formáty

Ak sa chcete dozvedieť viac o reklamných formátoch, ktoré pre vás ponúkame v našom televíznom a digitálnom priestore, kliknite sem.

Náš team

Juraj Máťuš

sales director

+421 904 700 855

Jana Šifelová

senior sales manager

+421 904 700 215

Martina Frátriková

senior sales manager

+421 904 700 463

Peter Slameň

senior sales manager

+421 904 700 213

Andrej Trajlínek

sales manager - special advertising / Nova Sport 3,4 SK

+421 904 700 219

Zuzana Trubačová

sales manager for online

+421 903 552 857

Romana Peressényiová

sales manager for online

+421 903 664 388

Juraj Máťuš

sales director

+421 904 700 855

Jana Šifelová

senior sales manager

+421 904 700 215

Martina Frátriková

senior sales manager

+421 904 700 463

Peter Slameň

senior sales manager

+421 904 700 213

Andrej Trajlínek

sales manager - special advertising / Nova Sport 3,4 SK

+421 904 700 219

Zuzana Trubačová

sales manager for online

+421 903 552 857

Romana Peressényiová

sales manager for online

+421 903 664 388

Romana Peressényiová

sales manager for online

+421 903 664 388

Nezáväzný návrh kampane

Zanechajte nám základné informácie o plánovanej kampani a vaše kontaktné údaje. Náš tím obchodných zástupcov vám následne pomôže s nezáväzným návrhom kampane na mieru pre vaše potreby.

Koho chcem kampaňou osloviť

Pohlavie

muži
ženy
nezáleží

Vek

Parametre kampane

Obdobie (min. 1 týždeň)

Rozpočet (min 5 tis.€)

Produkt, ktorý chcete komunikovať v reklame

Forma reklamy

Doplňujúce údaje

Kontaktné údaje

Meno a priezvisko

Spoločnosť

E-mail

Mobil

Správa

Prihláste sa na odber B2B newslettera

Dostávajte emailom všetky dôležité informácie, newslettre a správy.

Prihlásením sa na odber newslettrov udeľujete súhlas so spracúvaním osobných údajov na účely zasielania marketingových informácií a vyhlasujete,
že ste sa oboznámil/a s Informáciou o podmienkach spracúvania osobných údajov